Czy panele podłogowe sprawdzą się w przedpokoju?

Parkiety profi parkiet

Wśród projektantów wnętrz panuje obecnie moda na to, aby podłoga we wszystkich pomieszczeniach domu była taka sama. Jest to doskonały sposób na to, aby powiększyć optycznie przestrzeń i sprawić, że mieszkanie wyda się większe i bardziej przestronne. Ujednolica to również charakter domu i powoduje, że znika chaos. Kiedyś parkiet drewniany lub panele podłogowe można było znaleźć jedynie w pokojach mieszkalnych. W kuchni, łazience i przedpokoju stosowano zaś płytki ceramiczne – w każdym pomieszczeniu z innej serii. Powstała w ten sposób mozaika, która nie działa pozytywnie na odbiór wnętrza.

Coraz częściej w przedpokoju i kuchni lub aneksie kuchennym układa się więc panele podłogowe, które zastosowane są też w innych pokojach. Jest to wspaniały sposób na to, aby mieszkanie w całości prezentowało się naprawdę ładnie. Wiele osób ma jednak obawy, czy takie panele sprawdzą się w przedpokoju, w którym poruszamy się przecież w obuwiu zewnętrznym, często na obcasie. Do przedpokoju wnosimy również z zewnątrz piasek, pył, czy nawet wodę. Tradycyjne panele podłogowe mogłyby nie przetrwać zbyt długo w tak trudnych warunkach i szybko zaczęłyby się niszczyć.

Dostosuj twardość podłogi

Na szczęście, producenci podłóg czuwają i już od jakiegoś czasu oferują możliwość wyboru paneli o większym stopniu twardości i trwałości. Są to panele powszechnie stosowane w galeriach handlowych, bankach, biurach i innych punktach usługowych. Wysoka klasa ścieralności sprawia, że można z powodzeniem chodzić po nich w obuwiu każdego rodzaju, jak również przesuwać po nich meble, czy sprzęty. To najlepsze rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi i domów, w których mieszkają zwierzęta. Na taki rodzaj paneli do przedpokoju powinien zdecydować się każdy, komu zależy na wysokiej trwałości i wielu latach ich użytkowania.

Naturalnie, koszt zakupu paneli o wyższej klasie ścieralności, niż zwykłe jest nieco większy. Trzeba pamiętać o tym, że takie panele mają służyć przez długie lata i być rozwiązaniem funkcjonalnym w każdej sytuacji. Są również bardziej odporne na wilgoć i wysokie temperatury. Można je z powodzeniem myć za pomocą mopa parowego, który dodatkowo dezynfekuje myte przez siebie powierzchnie.