Parkiety profi parkiet

Parkiety profi parkiet

Wśród projektantów wnętrz panuje obecnie moda na to, aby podłoga we wszystkich pomieszczeniach domu była taka sama. Jest to doskonały sposób na to, aby powiększyć optycznie przestrzeń i sprawić, że mieszkanie wyda się większe i bardziej przestronne. Ujednolica to również charakter domu i powoduje, że znika chaos. Kiedyś parkiet drewniany lub panele podłogowe można było znaleźć jedynie w pokojach mieszkalnych. W kuchni, łazience i przedpokoju stosowano zaś płytki ceramiczne – w każdym pomieszczeniu z innej serii. Powstała w ten sposób mozaika, która nie działa pozytywnie na odbiór wnętrza.

Coraz częściej w przedpokoju i kuchni lub aneksie kuchennym układa się więc panele podłogowe, które zastosowane są też w innych pokojach. Jest to wspaniały sposób na to, aby mieszkanie w całości prezentowało się naprawdę ładnie. Wiele osób ma jednak obawy, czy takie panele sprawdzą się w przedpokoju, w którym poruszamy się przecież w obuwiu zewnętrznym, często na obcasie. Do przedpokoju wnosimy również z zewnątrz piasek, pył, czy nawet wodę. Tradycyjne panele podłogowe mogłyby nie przetrwać zbyt długo w tak trudnych warunkach i szybko zaczęłyby się niszczyć.

Dostosuj twardość podłogi

Na szczęście, producenci podłóg czuwają i już od jakiegoś czasu oferują możliwość wyboru paneli o większym stopniu twardości i trwałości. Są to panele powszechnie stosowane w galeriach handlowych, bankach, biurach i innych punktach usługowych. Wysoka klasa ścieralności sprawia, że można z powodzeniem chodzić po nich w obuwiu każdego rodzaju, jak również przesuwać po nich meble, czy sprzęty. To najlepsze rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi i domów, w których mieszkają zwierzęta. Na taki rodzaj paneli do przedpokoju powinien zdecydować się każdy, komu zależy na wysokiej trwałości i wielu latach ich użytkowania.

Naturalnie, koszt zakupu paneli o wyższej klasie ścieralności, niż zwykłe jest nieco większy. Trzeba pamiętać o tym, że takie panele mają służyć przez długie lata i być rozwiązaniem funkcjonalnym w każdej sytuacji. Są również bardziej odporne na wilgoć i wysokie temperatury. Można je z powodzeniem myć za pomocą mopa parowego, który dodatkowo dezynfekuje myte przez siebie powierzchnie.