nieruchomości

Budynki wielorodzinne i osiedla mają to do siebie, że do swojego działania potrzebują skutecznej administracji. Jest wiele zadań, które mocno obciążają osoby zajmujące się zarządzaniem, a dla sprawnego administratora stanowią codzienność. Czym zajmuje się administrator i dlaczego warto jest skorzystać z jego usług?

Kim jest administrator?

Przede wszystkim administrator odpowiedzialny jest za to, by zajmować się bieżącym utrzymaniem obiektu, a także sprawnie i bez zbędnej zwłoki reagować na nagłe problemy i awarie pojawiające się na bieżąco. Dzięki temu, ani rada osiedla, ani też wspólnota mieszkaniowa nie muszą być obciążeni tymi sprawami. Ponadto też w zakres obowiązków wchodzi nadzór nad wykonawcami tychże prac i zbieranie i analiza ofert na usługi związane z pracami takimi jak opieka nad zielenią, odśnieżanie i wiele innych. Ponadto dobre firmy zajmujące się zarządzaniem zapewniają obsługę księgową, obsługą techniczną nieruchomości i wszelkimi rozliczeniami, a także sprawami windykacyjnymi.

Administracja to duże oszczędności

Dzięki ogromnemu doświadczeniu i specjalistycznym programom komputerowym możliwe jest oszczędzanie pieniędzy przez wspólnotę. Jest to możliwe zarówno dzięki analizie zużycia mediów i wykrywaniu ewentualnych nielegalnych przyłączy, jak i bieżącemu audytowi wszystkich usług zlecanych zewnętrznym wykonawcom. Ponadto też warto jest również pamiętać o tym, iż fachowa firma administracyjna posiada bogate kontakty z wieloma wykonawcami, co pozwala negocjować ceny w skali wielu osiedli i miejscowości w okolicy działania, co niemożliwe jest właściwie kiedy samodzielnie poszukujemy wykonawcy w ramach rady osiedla. Ponadto gotowe procedury windykacyjne i obsługa kredytów zaciąganych przez wspólnotę to stabilna sytuacja finansowa i bezpieczeństwo wykonywania również poważniejszych prac remontowych.

Zgodność z normami prawnymi

W naszym kraju przepisy dotyczące budynków wielorodzinnych i innych punktów użyteczności publicznej są bardzo rozbudowane. Do tego należy doliczyć także sprawy skarbowe i księgowe. Zarówno w zakresie prawa budowlanego, jak i cywilnego tudzież skarbowego wspólnoty prowadzone przez profesjonalnych zarządców są wręcz krystalicznie czyste. Szereg profesjonalistów zapewnia kompleksową obsługę i brak obciążenia psychicznego i finansowego w razie jakiejkolwiek kontroli. Również sprawami windykacyjnymi i naliczaniem opłat zajmą się specjaliści z firmy zarządzającej, zatem z mieszkańców i wybranej spośród nich rady schodzą wszelkie obowiązki, w szczególności te najbardziej uciążliwe.

Artykuł opracowany we współpracy z firmą https://www.nordhome.com.pl/